SILCA

14.11.2009 07:10

 

Izolační desky SILCA 250 KM

Stavba krbu a kachlových kamen s izolačními deskami SILCA 250 KM
 

Silca 250 KM se v současné době stává na českém trhu nejprodávanější stavebně izolační materiál pro stavbu krbů a kachlových kamen. K tomu přispívá hned několik velmi důležitých faktorů. Má perfektní tepelně-izolační vlastnosti. Je velmi pevná, disponuje nízkou prašností a je samonosná. Slouží jako předezdívka a tepelná izolace v jednom stavebním materiálu, což její využití značně rozšiřuje. Oproti jiným kalcium silikátovým deskám má vždy lepší vlastnosti pevnostní, nebo izolační. Je vyráběna podle nejnovějších norem ( DIN 18895, EN ISO 9001 : 2000 ).
Samozřejmostí je certifikace pro ČR.

 

Desky jsou klasifikovány jako fyziologicky a ekologicky nezávadný stavební prvek. Platí pro ně bezproblémová likvidace jako u stavebního materiálu. Jsou nehořlavé podle normy DIN 4102 –A1. Díky nevelké tloušťce materiálu spotřebujete velmi malé množství prostoru.

Práci a manipulaci z deskami zvládne opravdu každý. Jsou velmi pevné, lehké a dají se jednoduše zpracovávat ručními nástroji na dřevo či sádrokarton. Ruční pilkou, brusnou mřížkou na sádrokarton atd. Desky se dají díky zmíněné pevnosti velmi kvalitně sešroubovat pomocí samořezných vrutů do dřeva, nebo sádrokarton. Můžete z desek postavit celý krb, horní nástavbu ( sopuch ), odizolovat stěnu u dřevostavby , postavit příčku pro oddělení krbových kamen od interiéru, odizolovat stěnu za krbovými kamny, odizolovat komín, stavět niku, použít při stavbě kachlových kamen, nebo deskami Silca zastavět krbovou vložku přímo do stěny. Možností využití díky vlastnostem a kvalitě je opravdu mnoho. Na zadní stěnu a svlaky ( navíc spotřebujete všechny nařezané zbytky.
Velmi přehledně zpracovaný návod doplněný fotografiemi a dalšími dokumenty naleznete v záložce „ke stažení“.

Pro ještě větší usnadnění práce z deskami SILCA 250 KM Vám pomůže kompletní program ( lepidlo SIKATERM, biologicky odbouratelná rohož SILCAWOOL 105 a kamnářská perlinka SILCATEXT – SE, která má odolnost do 550 °C ).

Rozměr desek: 1000 / 625 mm
Tlouštky desek: 25mm, 30mm, 40mm, 50mm

Zpět

Vyhledávání

Krby Dvořák kamnářství

Krby